мекотели могат да бъдат интересни за всеки



Тъй като октоподите нямат кости, хищниците могат да изядат цялото животно. Както казва Марк Норман, световен експерт по живите цефалоподи към музея „Виктория“ в Мелбърн, Австралия: „Тези животни са чисто месце, което се разхожда наоколо – истинско филе миньон.“

Еден вид мекотели, аплакофораните, се цилиндрични црви без школка ниту нога.

Главоногите (видове октоподи), които принадлежат към мекотелите, се ловят предимно с примамки за риби, харпуни или закачени ръчни линии от куки.

Това включва всички сепии, чието меко тяло е частично поддържано от вътрешна варовита кост.

Под епителот се наоѓа сврзно и мускулно ткиво, а телесната празнина е мешавина од примарна празнина и целом.

продължителността на живота след половото съзряване е правопропорционална на възрастта на настъпването му;

При мекотелите обитаващи водоизточници съществува и специализиран орган, който да осигурява непрекъснат ток на водата. Нарича се сифон и представлява част от мантията. Освен основната си функция той спомага при осъществяването на движението, храненето, дишането и размножаването.

"Най-влиятелните личности от древността" Открийте древни гробници и съкровища!

Репродуктивниот систем кај разделно-половите е просто изграден, за разлика од тој кај хермафродитите, кој е со посложена градба.

Моноплакофорите са дълбоководни мекотели, снабдени с черупки, подобни на шапки.

Тя  се изпълва с газ и мекотели по този начин помага на животните да се издигат нагоре.

Прикритието на октоподите има три главни елемента. Единият е цветът. Октоподите генерират цветове чрез система от пигменти и отразители. Пигментите се съдържат в хиляди миниатюрни сакчета в най-горния слой на кожата. Когато сакчетата са затворени, приличат на миниатюрни лунички. За да покаже пигмента, октоподът свива мускулите около сакчето, като така го отваря и разкрива цвета. В зависимост от това какъв набор от сакчета отваря или затваря октоподът, той мигновено може да създаде шарки като ленти, ивици или петна.

Следваща Уреди за подготовка в професионалната кухня Прочетете още

О, да. Това тъмно петно в средата – това е мастилената торбичка. „А тези малки кръгли неща – казва Винтър – са смукалата.“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *